Об’єктом страхування є відповідальність Перевізника за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю Пасажира (Пасажирів) під час перевезення його залізничним транспортом.
Пасажир – фізична особа, яка є користувачем залізничного транспорту і знаходиться в ньому, але не причетна до керування ним.
Відповідальність Страхувальника (Перевізника) за шкоду, заподіяну життю та/або здоров’ю Пасажира, вважається застрахованою під час перевезення Пасажира залізничним транспортом протягом строку дії Договору страхування, що укладений між Страховиком та Перевізником.
Відповідальність Перевізника за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю Пасажирів під час їх перевезення залізничним транспортом виникає під час посадки в залізничний транспортний засіб, під час висадки з залізничного транспортного засобу та на шляху прямування залізничного транспортного засобу за зазначеним маршрутом у проїзному документі, за умови, що такі Пасажири мають проїзний документ на такий транспортний засіб (або мають право на перебування у такому транспортному засобі – ця умова стосується виключно Пасажирів пільгової категорії (за наявності документа, що підтверджує право на такі пільги).
Страховий ризик – подія, на випадок виникнення якої проводиться страхування, яка має ознаки ймовірності та випадковості настання, та внаслідок якої може бути заподіяна шкода життю та/або здоров’ю Пасажиру (потерпілій третій особі) під час здійснення перевезення залізничним транспортом
Страховим випадком вважається подія, з настанням якої виникає обов’язок Страховика здійснити страхову виплату Пасажиру (потерпілій третій особі, його законному представнику або спадкоємцю), а саме факт настання відповідальності Страхувальника та виникнення його обов’язку відшкодувати шкоду, заподіяну життю та/або здоров’ю Пасажиру (Пасажирам), внаслідок настання події, що призвела до розладу здоров’я та необхідності лікування Пасажира, тимчасової втрати працездатності Пасажиром, стійкої втрати працездатності Пасажиром, смерті Пасажира, на випадок виникнення якої проводиться страхування (страхового ризику).
Подія визнається страховим випадком за двох наступних умов:
Сукупність усіх претензій та позовів, пред’явлених Пасажирами (потерпілими третіми особами) щодо відшкодування шкоди, спричиненої однією подією, вважаються одним страховим випадком.
Подія, що має ознаки страхового випадку, визнається Страховиком страховим випадком:
Розмір страхової суми, у межах якої Страховик зобов’язаний провести страхову виплату в разі настання страхового випадку, пов’язаного із заподіянням шкоди життю та здоров’ю Пасажиру, зазначається у Договорі страхування, що укладений між Страховиком та Страхувальником (Перевізником).
Конкретний розмір страхового тарифу та страхової премії зазначається у Договорі, що укладений між Страховиком та Страхувальником (Перевізником).
Договором страхування франшиза не передбачається.
Територією (місцем) дії Договору є:
Україна, інші держави в межах маршруту перевезення Пасажира (Пасажирів) залізничним транспортом (за виключенням території Республіки Білорусь та Російської федерації), крім територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією; крім території населених пунктів, на території яких органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження в повному обсязі; території та населені пункти, які розташовані в зоні де ведуться бойові дії будь-якого характеру (незалежно від того чи був оголошений стан війни) та на лінії зіткнення.
Межі такої території та перелік таких населених пунктів визначається на дату настання події, що може бути визнана страховим випадком, на підставі документів компетентних органів державної влади України.
Строк дії Договору страхування.
Строк дії Договору страхування зазначається у Договорі страхування, що укладений між Страховиком та Страхувальником (Перевізником).
Страховик не здійснює страхову виплату:
Не здійснюється страхова виплата та страховим випадком не визнаються події, що:
Страховик не відшкодовує шкоду, що:
За Договором не підлягає відшкодуванню:
Підставами для відмови у страховій виплаті є:
Ліміт відповідальності (страхова сума), у межах якої Страховик зобов’язаний провести страхову виплату в разі настання страхового випадку, пов’язаного із заподіянням шкоди життю та здоров’ю Пасажиру, зазначається у Договорі страхування, що укладений між Страховиком та Страхувальником (Перевізником).
У разі заподіяння шкоди життю та здоров’ю Пасажирів (потерпілих третіх осіб) Страховиком здійснюється страхова виплата у зв’язку з:
— лікуванням Пасажира (потерпілої третьої особи);
— тимчасовою втратою працездатності Пасажиром (потерпілою третьою особою);
— стійкою втратою чи зменшенням професійної або загальної працездатності Пасажира (потерпілою третьою особою);
— смертю Пасажира (потерпілої третьої особи).
Страхова виплата у зв’язку з лікуванням потерпілої третьої особи визначається у розмірі фактично понесених і документально підтверджених витрат, пов’язаних з доправленням, розміщенням, утриманням, діагностикою, лікуванням та протезуванням Пасажира (потерпілої третьої особи) у відповідному закладі охорони здоров’я, із спеціальним медичним, постійним стороннім доглядом та придбанням лікарських засобів (лікарських препаратів).
Страхова виплата у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності Пасажиром (потерпілою третьою особою) визначається у розмірі суми втрачених (неотриманих) доходів за підтверджений відповідним закладом охорони здоров’я період втрати працездатності.
Страхова виплата у зв’язку зі стійкою втратою працездатності Пасажиром (потерпілою третьою особою) внаслідок настання страхового випадку визначається у розмірі втраченого потерпілою третьою особою заробітку (доходу), визначеного відповідно до Цивільного кодексу України.
Ступінь стійкої втрати чи зменшення професійної або загальної працездатності у відсотках Пасажиром (потерпілою третьою особою) внаслідок страхового випадку визначається у порядку, встановленому законодавством.
Страхова виплата у зв’язку зі смертю Пасажира (потерпілої третьої особи) здійснюється, якщо смерть потерпілої третьої особи настала протягом одного року з дня настання страхового випадку та є прямим наслідком такого страхового випадку.
Умови та строки здійснення страхової виплати.
Страхова виплата здійснюється Пасажиру (потерпілій третій особі, її законному представнику або спадкоємцю).
Порядок прийняття рішення щодо здійснення страхової виплати.
У разі звернення Пасажира (потерпілої третьої особи, його законного представника або спадкоємця) з письмовою вимогою до Страховика:
Якщо наданих документів недостатньо (або недостатньо повно складені) для визнання події страховим випадком, протягом 15 робочих днів письмово повідомляє Пасажира (його законного представника або спадкоємця) щодо невідповідності або недостатності таких документів.
Якщо Страхувальник не визнає свою відповідальності за шкоду, що заподіяна життю та/або здоров’ю Пасажиру (потерпілій третій особі, його законному представнику або спадкоємцю), Страхувальник повинен письмово обґрунтувати причини відмови.
У разі звернення Пасажира (потерпілої третьої особи, його законного представника або спадкоємця) з письмовою вимогою до Страхувальника:
Дії Пасажира (потерпілої третьої особи, її законного представника або спадкоємця) у разі відмови у страховій виплаті.
Страховик має право прийняти рішення щодо відмови у страховій виплаті в разі:
Страховий продукт не є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими.
Знижки та акційні пропозиції за даним страховим продуктом не передбачені.