Об’єктом страхування є відповідальність Страхувальника за шкоду, заподіяну потерпілій третій особі або її майну, навколишньому природному середовищу внаслідок надзвичайних ситуацій.
Страховим ризиком є заподіяння потерпілим третім особам, включаючи шкоду навколишньому природному середовищу, шкоди, відповідальність за відшкодування якої несе Страхувальник, внаслідок надзвичайної ситуації.
Обмеження страхування. Страхувальником за договором страхування може стати виключно оператор – юридична особа або фізична особа — підприємець, яка володіє або користується (експлуатує) хоча б одним (один) об’єктом підвищеної небезпеки. Договори страхування укладаються щодо об’єктів підвищеної небезпеки, які розташовані виключно на території України.
Розмір страхової суми в Договорі страхування встановлюється за домовленістю сторін і не може становити для окремого об’єкта підвищеної небезпеки:
Мінімальний страховий тариф – 0,005 % страхової суми.
Максимальний страховий тариф – 2,0 % страхової суми.
Безумовна франшиза за кожним страховим випадком може встановлюватися у розмірі, що не перевищує 1,0 % страхової суми щодо окремого об’єкта підвищеної небезпеки. Франшиза не встановлюється у випадках відшкодування шкоди, завданої життю та/або здоров’ю Потерпілих третіх осіб.
Договори страхування діють виключно на території України за виключенням територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, на дату настання страхового випадку, згідно Наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій № 309 від 22.12.2022 р. та відповідними змінами та доповненнями до нього.
Строк дії договору зазначається у Договорі. Договір набирає чинності з дати, зазначеної в Договорі, як початок строку дії Договору, але не раніше 00 годин 00 хвилин (за київським часом) дня наступного за днем надходження на поточний рахунок Страховика страхової премії або її першої частини (при сплаті частинами). Якщо Страхувальник не сплатив страхову премію (її першу частину) або сплатив в неповному обсязі в строк, передбачений Договором страхування, такий Договір вважається неукладеним.
Не є страховим випадком та страховиком не здійснюється страхова виплата:
Підстави відмови у здійсненні страхової виплати:
Страхова сума (ліміт відповідальності) — грошова сума, в межах якої Страховик відповідно до умов страхування зобов’язаний провести виплату при настанні страхового випадку.
Порядок розрахунку страхових виплат.
Загальний максимальний розмір страхової виплати одній потерпілій третій особі становить 150 мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, встановленому законом на 01 січня року, в якому настав страховий випадок.
Умови та строки здійснення страхової виплати.
Страховий продукт не є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими.
Знижки та акційні пропозиції за даним страховим продуктом не передбачені.