Клас страхування 10 (визначеним статтею 4 Закону України «Про страхування») – «Страхування відповідальності, яка виникає внаслідок використання наземного транспортного засобу (у тому числі відповідальності перевізника)».
Об’єкт страхування – відповідальність перевізника за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю пасажирів під час перевезення автомобільним транспортом, та за шкоду, заподіяну багажу при перевезенні автомобільним транспортом, за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю пасажирів, та за шкоду, заподіяну багажу під час перевезення міським електричним транспортом (далі — страхування відповідальності).
Пасажир – особа, яка користується транспортним засобом і знаходиться в ньому, але не причетна до керування ним. При цьому, пасажири є застрахованими з моменту початку ними посадки в транспортний засіб, яким Страхувальник керує на законних підставах, до моменту закінчення висадки з нього, якщо інше не передбачене Договором відповідний Договір страхування від нещасних випадків.
Багаж – майно пасажира, визначених законодавством розмірів та/або ваги, яке перевозиться у встановленому порядку та не включає ручну поклажу.
Водій – особа, яка допущена та керує транспортним засобом зазначеним в Договорі страхування на законних підставах.
Машиніст – особа, яка допущена та керує тролейбусами, трамваями, поїздами метрополітену на маршрутах (лініях) відповідно до вимог життєзабезпечення населених пунктів.
Договори страхування укладаються на підставі Загальних умов страхового продукту страхування відповідальності на автомобільному та міському електричному транспорті та Порядку та умов страхування на автомобільному та міському електричному транспорті, затвердженого наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України «Про затвердження Порядку та умов страхування на автомобільному та міському електричному транспорті» від 22.07.2024 № 671, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 серпня 2024 р. за № 1297/42642 (далі – Загальні умови та Порядок).
Страхування відповідальності здійснюється на підставі договору страхування, який укладається між перевізником (Страхувальником) та Страховиком з урахуванням вимог Загальних умов та Порядку.
Страховим ризиком є подія, на випадок виникнення якої проводиться страхування, яка має ознаки ймовірності та випадковості настання, та внаслідок настання якої може бути заподіяна шкода потерпілій третій особі та/або її майну (багажу) під час здійснення перевезень автомобільним транспортом та/або міським електричним транспортом, у тому числі під час посадки чи висадки з транспортного засобу пасажиру (пасажирів).
Страховий випадок – подія, яка передбачена Договором страхування і сталася протягом строку його дії, ризик виникнення якої застрахований, з настанням якої виникає обов’язок Страховика здійснити страхову виплату Страхувальнику або особі, яка має право на отримання страхової виплати, а саме: заподіяння шкоди потерпілій третій особі та/або її майну (багажу) під час здійснення перевезень автомобільним транспортом та/або міським електричним транспортом, у тому числі під час посадки чи висадки з транспортного засобу, відповідальність за відшкодування якої несе Страхувальник.
Подія визнається страховим випадком за двох наступних умов:
Сукупність усіх претензій та позовів, пред’явлених третіми особами щодо відшкодування шкоди, спричиненої однією подією, вважаються одним страховим випадком.
Подія, що має ознаки страхового випадку, визнається Страховиком страховим випадком у добровільному порядку шляхом досудового врегулювання спору у разі визнання Страхувальником за попереднім погодженням із Страховиком вимог особи, яка має право на отримання страхової виплати, або на підставі рішення суду, що набрало законної сили.
Обмеження страхування.
За Договором страхування відповідальності перед пасажирами страхове покриття не розповсюджується на перевезення залізничним, морським, річковим, повітряним транспортом, а також таксі, легковим автомобілем на замовлення.
Відповідно до Загальних умов та Порядку, мінімальний розмір страхової суми, у межах якої Страховик зобов’язаний провести страхову виплату в разі настання страхового випадку, пов’язаного із заподіянням шкоди життю та здоров’ю пасажирів, становить розмір страхової суми на одного потерпілого за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю потерпілих, встановлений законодавством у сфері обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
Якщо розмір страхової суми на одного потерпілого за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю потерпілих, встановлений законодавством у сфері обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, перевищує 140 мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, установленому законом на 1 січня року укладення договору страхування, мінімальний розмір страхової суми, у межах якої Страховик зобов’язаний провести страхову виплату в разі настання страхового випадку, пов’язаного із заподіянням шкоди життю та здоров’ю пасажирів, становить розмір, зазначений у цьому пункті.
Розмір страхової суми, у межах якої Страховик зобов’язаний провести страхову виплату в разі настання страхового випадку, пов’язаного із заподіянням шкоди майну (багажу), порядок розрахунку страхових виплат у зв’язку з заподіянням такої шкоди визначаються у договорі страхування відповідальності за домовленістю сторін.
Мінімальний розмір страхового тарифу – 0,02 % страхової суми.
Максимальний розмір страхового тарифу – 10,0 % страхової суми.
Розмір страхового тарифу залежить від інформації про кожен транспортний засіб, щодо якого укладається Договір, а саме:
Конкретний розмір страхового тарифу зазначається в Договорі.
Договором в частині страхування відповідальності за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю пасажирів, франшиза не передбачається.
Договором може бути передбачена франшиза, в разі настання страхового випадку, пов’язаного із заподіянням шкоди майну (багажу), розмір якої визначається за згодою Сторін при укладанні Договору.
Територією (місцем) дії Договору є:
Строк дії Договору страхування:
Строк дії Договору страхування становить один рік і зазначається в Договорі страхування.
Договір страхування набирає чинності з 00 годин 00 хвилини (за Київським часом) дня, наступного за днем сплати страхової премії чи її першої частини (у разі сплати страхової премії частинами), якщо інше не передбачено Договором.
Дія Договору страхування закінчується о 24 годині 00 хвилин (за Київським часом) дати, визначеної в Договорі страхування, як дата закінчення строку дії Договору страхування, якщо інше не передбачено Договором страхування.
Страховик має право прийняти рішення щодо відмови у виплаті страхового відшкодування у разі:
Страховий продукт не є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими.
Знижки та акційні пропозиції за даним страховим продуктом не передбачені.
Основні критерії, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику:
Споживачу перед укладенням Договору страхування необхідно ознайомитись з інформацією про винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат, ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, а також порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат, які наведені в Загальних умовах страхового продукту страхування відповідальності на автомобільному та міському електричному транспорті за посиланням.