Об’єктом страхування є життя, здоров’я та працездатність водія автомобільного транспорту або машиніста міського електричного транспорту (далі — Застрахована особа) від нещасних випадків (далі — страхування від нещасних випадків).
Застрахована особа – водій або машиніст автомобільного та міського електричного транспорту, який входить до штату підприємства, установи, організації незалежно від форм власності та господарювання, щодо страхування життя, здоров’я та працездатності від нещасних випадків якого укладений відповідний Договір страхування від нещасних випадків.
Водій – особа, яка допущена та керує транспортним засобом зазначеним в Договорі страхування на законних підставах.
Машиніст – особа, яка допущена та керує тролейбусами, трамваями, поїздами метрополітену на маршрутах (лініях) відповідно до вимог життєзабезпечення населених пунктів.
Договори страхування укладаються відповідно до Закону України «Про страхування», Ліцензії на здійснення діяльності зі страхування від 22.04.2024 року (строк дії з 22.04.2024 року), Загальних умов та Наказу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України «Про затвердження Порядку та умов страхування на автомобільному та міському електричному транспорті» від 22.07.2024 № 671, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 серпня 2024 р. за № 1297/42642.
Страховим ризиком є подія, на випадок виникнення якої проводиться страхування, яка має ознаки ймовірності та випадковості настання, а саме нещасний випадок, який стався із Застрахованою особою під час виконання своїх трудових обов’язків.
Страховий випадок – подія, яка передбачена Договором і сталася протягом строку його дії, ризик виникнення якої застрахований, з настанням якої виникає обов’язок Страховика здійснити страхову виплату Страхувальнику або особі, яка має право на отримання страхової виплати, а саме: смерть, встановлення інвалідності та/або тимчасова втрата працездатності Застрахованою особою внаслідок нещасного випадку, який стався із Застрахованою особою під час виконання своїх трудових обов’язків.
Подія визнається страховим випадком за умови, якщо вона сталася внаслідок нещасного випадку, який стався у період дії та на території дії Договору, та підтверджені документами, виданими компетентними органами (поліцією, Державною службою України з безпеки на транспорті, іншими компетентними органами), медичними закладами.
Смерть Застрахованої особи або встановлення їй інвалідності (в тому числі змінення групи інвалідності на вищу) внаслідок нещасного випадку, що стався в період дії Договору, визнається страховим випадком протягом 6 (шести) місяців від дня настання нещасного випадку незалежно від дати закінчення строку дії Договору, за наявності прямого причинно-наслідкового зв’язку між смертю Застрахованої особи або встановлення їй інвалідності та настанням нещасного випадку.
Обмеження страхування.
Договори страхування на підставі Загальних умов не укладаються та страхове покриття не поширюється на водіїв (машиністів):
Розмір страхової суми на одну Застраховану особу у Договорі страхування від нещасних випадків визначається за домовленістю сторін та не може становити менше 60 мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, установленому законом на 1 січня року укладення договору страхування від нещасних випадків, на кожну Застраховану особу.
Мінімальний розмір страхового тарифу – 0,02 % страхової суми.
Максимальний розмір страхового тарифу – 18,00 % страхової суми.
Розмір страхового тарифу залежить від: виду, типу транспортних засобів що використовуються Страхувальником; господарської діяльності Страхувальника; кількості водіїв/машиністів, що входять до штату Страхувальника, їх досвід; інтенсивності праці (тривалість поїздок, періодичність тощо); інших обставини, що мають істотне значення для оцінки ступеня страхового ризику.
Конкретний розмір страхового тарифу зазначається в Договорі.
Договором страхування франшиза не передбачається.
Територією (місцем) дії Договору є:
Строк дії Договору страхування:
Строк дії Договору страхування становить один рік і зазначається в Договорі страхування.
Договір страхування набирає чинності з 00 годин 00 хвилини (за Київським часом) дня, наступного за днем сплати страхової премії чи її першої частини (у разі сплати страхової премії частинами), якщо інше не передбачено Договором.
Дія Договору страхування закінчується о 24 годині 00 хвилин (за Київським часом) дати, визначеної в Договорі страхування, як дата закінчення строку дії Договору страхування, якщо інше не передбачено Договором страхування.
Страховик має право прийняти рішення про відмову у виплаті страхового відшкодування в разі:
Страховий продукт не є додатковим до інших товарів, робіт або послуг, що не є страховими.
Знижки та акційні пропозиції за даним страховим продуктом не передбачені.
Основні критерії, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику:
Споживачу перед укладенням Договору страхування необхідно ознайомитись з інформацією про винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат, ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, а також порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат, які наведені в Загальних умовах страхового продукту страхування життя, здоров’я та працездатності водіїв і машиністів автомобільного та міського електричного транспорту від нещасних випадків за посиланням.