У разі пошкодження застрахованого транспортного засобу:
- Прямий реальний збиток визначається у вартості витрат на відновлювальний ремонт застрахованого транспортного засобу (в т. ч. на придбання запасних частин та матеріалів).
- Розмір страхового відшкодування визначається у розмірі прямого (реального) збитку з вирахуванням:
- Коефіцієнта фізичного зносу деталей транспортного засобу, що були замінені;
- Розміру Податку на додану вартість (далі — ПДВ), крім випадків:
- перерахування страхового відшкодування на Станцію технічного обслуговування (далі — СТО), що є платником ПДВ;
- надання Страхувальником документів, що підтверджують факт виконання відновлювального ремонту СТО, яка є платником ПДВ, та факт оплати таких робіт.
- Суми зменшення розміру страхового відшкодування у передбачених цим Договором випадках, зокрема Франшизи, розмір якої зазначений в Договорі.
У разі знищення (конструктивної загибелі) застрахованого транспортного засобу прямий (реальний) збиток визначається як різниця між страховою сумою, встановленою для застрахованого транспортного засобу (але не більше дійсної вартості застрахованого транспортного засобу безпосередньо перед настанням страхового випадку на день його настання) і дійсною вартістю пошкодженого внаслідок настання страхового випадку застрахованого транспортного засобу.
- Розмір страхового відшкодування визначається у розмірі прямого (реального) збитку з вирахуванням:
- Загальної суми страхових відшкодувань, виплачених раніше щодо застрахованого транспортного засобу.
- Суми зменшення розміру страхового відшкодування у передбачених Договором випадках.
Страхове відшкодування сплачується:
- У разі пошкодження застрахованого транспортного засобу – за погодженням Страховика та одержувача страхового відшкодування на банківський рахунок СТО, що здійснює відновлювальний ремонт застрахованого транспортного засобу, або на поточний рахунок одержувача страхового відшкодування.
- У разі знищення (конструктивної загибелі) застрахованого транспортного засобу на поточний рахунок одержувача страхового відшкодування.
- Якщо після настання попереднього страхового випадку, але до настання наступного страхового випадку Страхувальник не усунув всі пошкодження застрахованого транспортного засобу та (або) не надав транспортний засіб для огляду Страховику і фіксування проведення відновлювального ремонту застрахованого транспортного засобу, то при здійсненні виплати страхового відшкодування не враховується вартість відновлювального ремонту таких пошкоджень.
- У разі відшкодування Страхувальникові збитків особою, винною у їх завданні, або іншою особою, яка їх відшкодувала замість винної особи, страхове відшкодування, визначене відповідно до умов Договору, зменшується на суму відшкодованих збитків.
- Після здійснення виплати страхового відшкодування до Страховика переходить право вимоги (регрес), яке мав Страхувальник (одержувач страхового відшкодування) до особи, винної у заподіянні шкоди. Страхувальник (одержувач страхового відшкодування) зобов’язаний передати Страховикові всі документи та докази, необхідні для реалізації Страховиком права вимоги до особи, винної у заподіянні шкоди, відшкодованої Страховиком.
- Страхувальник (одержувач страхового відшкодування) зобов’язаний не допускати обмеження права вимоги Страховика. Якщо виявиться, що реалізація права вимоги є неможливою або обмеженою через навмисні дії Страхувальника (одержувача страхового відшкодування), Страховик звільняється від зобов’язання виплатити страхове відшкодування, а якщо виплата вже здійснена, Страхувальник (одержувач страхового відшкодування) зобов’язаний повернути Страховикові отримане відшкодування протягом 30 (тридцяти) календарних днів від дня отримання Страхувальником (одержувачем страхового відшкодування) письмової вимоги Страховика.
- Якщо на момент настання страхового випадку щодо предмету Договору є чинні договори страхування з декількома страховими компаніями на суму, що перевищує дійсну вартість застрахованого транспортного засобу (подвійне страхування), розраховану на день настання страхового випадку до його настання, то страхове відшкодування, отримане ним від всіх страховиків, не може перевищувати такої дійсної вартості ТЗ на момент перед настанням страхового випадку/або реального збитку. При цьому кожний зі страховиків виплачує страхове відшкодування у розмірі, пропорційному відношенню страхової суми за укладеним відповідним страховиком договором до суми страхових сум за всіма укладеними щодо предмету Договору договорами страхування. Страховик виплачує страхове відшкодування лише в своїй частині зобов’язань.
Умови та строки здійснення страхової виплати.
Протягом 10 (десяти) робочих днів з моменту одержання Страховиком від Страхувальника (одержувача страхового відшкодування) всіх документів, передбачених Договором, Страховик приймає рішення про:
- Здійснення виплати страхового відшкодування шляхом складення страхового акту і протягом 10 (десяти) робочих днів з дня затвердження такого страхового акту здійснює виплату страхового відшкодування потерпілій третій особі. Днем здійснення виплати страхового відшкодування вважається дата списання коштів з поточного рахунку Страховика; або
- Відмову у здійсненні виплати страхового відшкодування та протягом 5 (п’яти) робочих днів з дня прийняття такого рішення письмово повідомляє Страхувальника (одержувача страхового відшкодування) про прийняте рішення з обґрунтуванням причин.